Wywiady

Agnieszka Noworól odpowiada na moje pytanie od czego zacząć zarządzanie różnorodnością.
Agnieszka Noworól mówi czym jest D&I (Diversity&Inclusion) w firmie IG.
Dr Joanna Pulkowska-Ulfig mówi o perspektywie panującej pandemii, w skutek której nasze relacje rodzinne – sytuacja finansowa – praca – społeczność i przyjaciele i zdrowie są naruszone. Jak możemy wpływać na każdy z tych aspektów, aby mieć poczucie szczęśliwego życia?
Wywiad z Natalia Siuda koordynatorką UP Foundation Fundacja Inicjowania Rozwoju, która organizuje największą imprezę łączącą biznes, organizacje pozarządowe i instytucje czyli Forum Inicjowania Rozwoju. Wydarzenie, na którym promuje się społeczną odpowiedzialność biznesu, zrównoważony rozwój, różnorodność.
 Kolejny wywiad podejmujący tematykę różnorodności, tym razem rozmowa z Katarzyną Świeczkowską z Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną PSONI Gdańsk.
Julka Graczyk opowiada o: różnorodności, o obawach, problemach, niepokoju osób LGBT+ w Gdańsku, o pracy nad Modelem na Rzecz Równego Traktowania, o polityce samorządowej normalizującej sytuacje osób LGBT+, o Feerii Stowarzyszeniu Artystyczno-Społeczne i teatrze forum
 Piotr Pawłowski Radca Prawny, ekspert z Świecka szkoła udzielił wywiadu na temat rekomendacji z Modelu na Rzecz Równego Traktowania z przesłanki religia/ wyznanie/ bezwyznaniowość i odzwierciedlenia w naszych szkołach. Wprowadzenie standardów i procedur, które równo będą traktowały religię jak i etykę, jak i osoby, które nie wybiorą ani jednego ani drugiego.
Wiktoria Bratkowska – transpłciowa kobieta z dziecięcym porażeniem mózgowym, jeszcze kilka lat temu była osobą bezdomną. Dzisiaj mieszka w swoim własnym mieszkaniu, które otrzymała od Miasta Gdańska dzięki staraniom nieżyjącego Prezydenta Pawła Adamowicza.

🤲🏻 Na zaproszenie Henrike Müller z Bremen Robert Dadański z CSD Bremen Danuta Sowińska reprezentująca 🏳️‍🌈 Tolerado oraz Bart Staszewski, reżyser filmu Artykuł Osiemnasty rozmawiają o sytuacji osób LGBT+ w Polsce 🇵🇱

Opublikowany przez Diversity Pl Sobota, 9 marca 2019
Panel dyskusyjny Wyzwania w pracy pokoleniowej

🗣️ Panel dyskusyjny Let's talk about age. Business with Diversity. AMS Gdańsk z fantastycznymi prelegentkami i prelegentami: 👉🏼 Igor Dorawa Młodzieżowa Rada Miasta Gdańska👉🏼 Marcin Męczykowski Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku👉🏼 Maria Bąkowska Rada Seniorów w Gdańsku-Komisja ds. Kultury, Edukacji, kontaktu z Młodzieżą👉🏼 Zuzanna Ananiew Alexander Mann Solutions Poland👉🏼 Joanna Grandzicka TEAL Action Learning GlobalModerowała: Danuta Sowińska Fundacja Diversity Pl📒 Tematem dyskusji są wyzwania w pracy pokoleniowej, aktywizacja seniorów i seniorek, zmiana stylu życia, brak doświadczenia zawodowego jako bariera w drodze kariery, oczekiwania młodych ludzi w przygotowaniu edukacyjnym do zawodu🦁 Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Prezydentka Miasto Gdańsk Aleksandra DulkiewiczDziękuję wszystkim uczestniczkom i uczestnikom dyskusji.

Opublikowany przez Diversity Pl Wtorek, 4 lutego 2020