fbpx
Search for:

Prowadzimy webinary

Współpracujemy z wieloma organizacjami w Europie. Ostatni webinar przeprowadziliśmy dla Menneskerettighetsakademiet – Human Rights Academy na temat wolności myśli, wyznania i praw kobiet, a także dyskryminacji mniejszości (osób LGBT+) w Polsce, braliśmy udział w panelu dyskusyjnym After #MeToo in Europe (online discussion) na zaproszenie francuskiego Stowarzyszenia Jouïr.

Współpracujemy z Fundacją Sukces Pisany Szminką, dla której przeprowadziliśmy do tej pory webinary o rozwoju osobistym.

Gościliśmy w webinarze, który zorganizował Queerowy Maj na temat widzialności kobiet niehetero w biznesie. Odpowiadaliśmy na pytania: Jak je wspierać? O czym pamiętać, jeśli chcemy w biznesie działać?

Miesiąc dumy Pride Month upamiętniliśmy dzięki 13 wywiadom, które odbyły się czerwcu 2020 roku z osobami zaangażowanymi w prace na rzecz osób LGBT+ oraz sojuszniczkami (ang. Ally). 30 minutowe wywiady odbywały na Fanpage Fundacji:

W 2021 roku przeprowadziliśmy również wywiady w podobnej formule z następującymi osobami:

Prowadzimy szkolenia i warsztaty oraz webinary

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty szkoleniowej dostępnej TUTAJ.

Prowadziliśmy szkolenia dla wolontariuszy dla Hospicjum w Pucku. Urzędu Miasta Gdańska prowadziliśmy szkolenia równościowe. Dla Urzędu Stołecznego Warszawy prowadzimy szkolenia dla szkół w programie Szkoła Przyjazna Prawom Człowieka. Prowadziliśmy webinary dla wielu firm, instytucji oraz organizacji.

Bierzemy udział w panelach dyskusyjnych

VIII Kongres Inicjatyw Europy Wschodniej panel w temacie społeczności LGBT w samorządach Polski i krajów partnerstwa Wschodniego.

Dyskusja w Bremen Der streit um die “korrekte” ehe czyli spór o prawidłowe małżeństwo na podstawie filmu “Artykuł 18”. Poruszyliśmy temat Solidarności i partnerstwa między miastami Bremen i Gdańsk.

Debata na temat praw obywatelskich osób LGBT w Polsce podczas 11. LGBT Film Festival 2020 w Bydgoszczy.

Panel dyskusyjny Let’s talk about age. Business with Diversity. AMS Gdańsk

Bierzemy udział w wydarzeniach

Na zaproszenie Stefan Kuschner z CSD Berlin – Berlin Pride przemawialiśmy na Pride Berlin

Spotkanie organizowane przez Młoda Zaraza z serii „Pogaduchy dla otuchy”.

Spotkanie Parlamentarnego Zespółu do spraw Równouprawnienia Społeczności LGBT+.

VI KONGRES RÓŻNORODNOŚCI 2020 – „FIXING TOMORROW WITH DIVERSITY – czyli jak budować kapitał społeczny dzięki różnorodności?

III Kongres Praw Obywatelskich

Wystąpienie na Młodzieżowa Rada Miasta Gdańska

Konferencja naukowa: “Jak uczyć o różnorodności rodzinnej❓ – perspektywa interdyscyplinarne”

Czwartkowy tęczowy piątek zorganizowany przez Młoda Zaraza, to wydarzenie, które wychodzi na przeciw potrzebom uczniów LGBT+

Głosuj na miłość – Wiec wyborczy dla równości zorganizowany przez KPH

Korony Równości Kampania Przeciw Homofobii

Ludzie, którzy zmieniają biznes Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Organizujemy konferencje

Organizujemy konferencję w naciskiem na edukację równościową i zarządzanie różnorodnością. Prowadzimy i wspieramy osoby z grup wykluczonych społecznie, defaworyzowanych i dyskryminowanych ze względu na płeć, wiek, pochodzenie etniczne, wyznanie bezwyznaniowość, orientację psychoseksualną, tożsamość płciową, różne formy sprawności.

Organizujemy wydarzenia Business with Diversity – Diversity Network

Zajmujemy się różnorodnością rozumianą jako wyrównywanie szans rozwoju i zatrudnienia w przesłankach dyskryminacyjnych pierwotnych, jak również wtórnych i organizacyjnych.

Business with Diversity to cykl konferencji, której celem jest edukacja antydyskryminacyjna oraz pokazanie korzyści z zarządzania różnorodnością – Diversity and Inclusion.

Organizujemy manifestacje

#TwójGdańskPrezydencie sprzeciwiającej się wiecowi organizacji faszystowskich pod Dworem Artusa. Fragment książki Pana Prezydenta Pawła Adamowicza przeczytała Radna Miasta Gdańska Teresa Wasilewska. Jacek Jasionek, Kosma Kołodziej, Dominik Kaszewski, Ewa Patyk i Igor Dorawa oraz Ewa Graczyk przeczytali fragmenty wypowiedzi zamordowanego Prezydenta Pawła Adamowicza.

#JestemLGBT – nazwa wydarzenia została zainspirowana twittem europosłanki Magdalena Adamowicz z 27.05.2020, który brzmiał: #JestemLGBT – krzyczę w imię pełnej solidarności poniżanymi, obrażanymi i pozbawionymi godności ludźmi. Przemawiali i przemawiały:

Otrzymaliśmy nominacje

Do nagrody Ambasadorki Osób LGBT w biznesie otrzymywała Danuta Sowińska za działalność na rzecz społeczności LGBT+ podczas drugiej Gali NatWest LGBT+ Diamonds 2019 Polish Business Awards.

Do Gdańskiej Nagrody Równości.

Jesteśmy matronem książki

Fundacja Diversity Pl została matronką książki “Trzecia Płeć Świata” autorstwa Waldemar Kuligowski. Każdy z rozdziałów książki to termin określający osoby, które nie są postrzegane zarówno przez siebie, jak i przez własne społeczeństwo, ani jako mężczyźni ani jako kobiety.

Nagrywamy filmy edukacyjne

O prawie wyborczym kobiet, o walce kobiet, o posełkach, o posłankach, o nieistniejącej już partii kobietywiad z Elżbietą Jachlewską.

Czym dla Ciebie jest Międzynarodowy Dzień Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii z Aileen Marzanna, Grzegorz Miecznikowski, Erica van der Wal, Jacek Jasionek, Igor Dorawa, Julia Lassmann, Kosma Kołodziej, Marta Małecka, Aga Noworól, Danuta Sowińska

Wywiad podejmujący tematykę osób o różnym stopniu sprawności z Katarzyną Świeczkowską z Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną PSONI Gdańsk.

Z Natalią Siuda koordynatorką UP Foundation o Forum Inicjowania Rozwoju – wydarzeniu, na którym promuje się społeczną odpowiedzialność biznesu, zrównoważony rozwój, różnorodność.

Julka Graczyk w wywiadzie w swojej pięknej kuchni opowiada o: różnorodności, o obawach, problemach, niepokoju osób LGBT+ w Gdańsku.

Wiktoria Bratkowska kobieta transpłciowa, z dziecięcym porażeniem mózgowym, z doświadczeniem bezdomności, która w 2016 roku otrzymała pomoc od prezydenta Miasta Gdańsk Pawła Adamowicza.

Piotr Pawłowski Radca Prawny o wyznaniu/bezwyznaniowości i świeckości w naszych szkołach. Wprowadzenie standardów i procedur, które równo będą traktowały religię jak i etykę, jak i osoby, które nie wybiorą ani jednego ani drugiego.

Wydarzenia kulturalne

Odmień SWOJĄ GŁOWĘ na zaproszenie Feeria Stowarzyszenie Artystyczno-Społeczne braliśmy udział w pochodzie osób znanych i nieznanych chorujących na osoby psychiczne

Prowadzimy portal edukacyjno – informacyjny
Translate »