Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.
Prezeska Zarządu Fundacji Danuta Sowińska

Danuta Sowińska, Dyplomowana suicydolożka, członkini Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego. Absolwentka Szkoły Liderów. Producentka filmu dokumentalnego “W tym wieku można być szczęśliwym”. Dyplomowana coach z certyfikatem ACSTH. Trenerka antydyskryminacyjna i biznesowa. Trenerka w projekcie “Szkoła Przyjazna Prawom Człowieka”. działaczka społeczna, ekspertka w temacie dyskryminacji ze względu na płeć, niepełnosprawność oraz orientację psychoseksualną i tożsamość płciową. Przedsiębiorczyni. Wydawczyni i autorka książki o zarządzaniu innowacją. Była dziennikarka Magazynu Replika. Autorka artykułów w Onet.pl przy współpracy z Sukcesem Pisanym Szminką. Współtworzyła Model na Rzecz Równego Traktowania powołany przez Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza. Była nominowana do nagrody Natwest LGBT+ Diamonds oraz do Gdańskiej Nagrody Równości im. Pawła Adamowicza.
Wiceprezes Fundacji Kosma Kołodziej
Kosma Kołodziej – doktor nauk o zdrowiu, ratownik medyczny, elektroradiolog. Obecnie student socjologii i pielęgniarstwa. Wykładowca naukowo-dydaktyczny Collegium Medicum w Bydgoszczy UMK. Jego praca naukowa dotyczy problemu wykluczenia grup mniejszościowych w Polsce, jego przyczyn oraz wpływu na jakość życia i zdrowia jednostek. Jego aktywność naukową prezentuje czynny udział w kilkudziesięciu konferencjach naukowych o zakresie ogólnopolskim i międzynarodowym. Jest też autorem kilkunastu publikacji w tym na temat osób ze społeczności LGBTQ+ . Od 2016 roku bada młodzież LGBTQ+ pod względem występowania częstości myśli i prób samobójczych. Od roku 2019 pełni funkcję wiceprzewodniczącym Bydgoskiej Rady ds. Równego Traktowania, w której m.in. współpracuje nad modelem równego Traktowania dla miasta Bydgoszczy. Prowadzi warsztaty antydyskryminacyjne w szkołach i konferencjach naukowych (m.in. dla pedagogów szkolnych, nauczycieli, studentów kierunków medycznych i pedagogicznych Brał także udział w wielu młodzieżowych, międzynarodowych projektach europejskich, których tematyka dotyczyła wykluczenia ze względu na: dostęp do edukacji, płeć, orientację seksualną, niepełnosprawność, wiek, rasę, narodowość (miejsce odbywania projektów: Uganda, Rumunia, Włochy, Turcja, Francja, Niemcy, Bułgaria). Jest też działaczem kulturowym, gdzie w swoich pracach artystycznych także zwraca uwagę na grupy mniejszościowe. Jego prace były nagradzane i wyróżniane w konkursach na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym. Od lutego 2022 zaangażowany w pomoc humanitarną dla uchodźców wojennych. W Bydgoszczy pod patronatem fundacji współtworzy największy taki punkt pomocy w regionie.
Wyróżniony za pracę wolontariacką przez prezydenta Bydgoszczy oraz nagrodzony w 2021 roku tytułem Społecznika Roku 2020 za pomoc szpitalom w czasie pandemii Covid-19. Nominowany za swoje działania na rzecz społeczności LGBTQ+ w 2020 roku do nagrody LGBT+ Diamonds Award.